{Děkuji tímto ještě jednou panu doktoru Cílkovi

Tomáš Pečený 11 .1.16}-------- Forwarded Message --------

Subject:

RE: PF, jenže

Date:

Mon, 11 Jan 2016 06:42:42 +0000

From:

Cílek Václav GEO

To:

Tomáš Pečený <t.peceny@volny.cz>Doba ledová se řídí nejvíc ze všeho vzájemnou polohou Slunce a Země, které se periodicky proměňují každých 20, 40 a 100 tisíc let. Tento interglaciál bude dlouhý, k první změně, tedy  k ochlazení má podle Bergera dojít za 15 tisíc let, k finálnímu překlopení do glaciálu za dalších 7 tisíc let.

Václav Cílek

From: Tomáš Pečený [mailto:t.peceny@volny.cz]
Sent: Saturday, January 09, 2016 11:47 AM
To: Cílek Václav GEO
Subject: PF, jenže

Pane doktore,
     přeji Vám i Vašim blízkým zdraví a úspěch do nového roku, PF2016. Jenže od toho PFka vede záludně odkaz k mé
světové vizi a v ní k domněnce, že současné rošťárny klimatu souvisejí už s nadcházející další ledovou dobou. Prosím Vás, je něco víc známo o tom, jak se klima před těmi minulými chovalo? Jako fyzikální technik si říkám, že překlápí-li systém občas do nějakého mezního stavu, nejspíš se do něj dostává rozkmitáním. Kde bych se o tom mohl, i pro své čtenáře, něco víc dozvědět?
     A s tím klimatem (a docházejícími fosilními palivy) mám ještě jednu otázku. Překvapilo mne, jak účinně odebírají větrníky (elektráren) větru jeho energii. Voda v řece jinam odtéci nemůže, když jí obíráme o energii. Ale vítr uhýbat jinam může; existují nějaké studie o tom, jestli si tak v Evropě těmi lesy větrníků u moře nemůžeme způsobit závažné klimatické potíže? (S touhle otázkou jsem se na Vás v r. 2014 pokusil směrovat Britské listy, ale asi mne neposlechli.)
    Uznáte-li ty mé otázky za hodné odpovědi, smím Vaši odpověď zveřejnit v rubrice Názory jiných lidí jako '
informace od Dr. Cílka' (pravidla jsou tam pod seznamem)?
         Děkuji Vám,
             ještě jednou zdraví a pohodu,
                Tomáš Pečený