Co teď se Sýrií? Kdo platí IS (tzv. 'Islámský stát')?
pokračování "globální strategické iniciativy českého důchodce"
Situace v Sýrii je další příležitost, při které by mohli NATO s Ruskem a/nebo s Čínou ukázat světu své schopnosti vyřešit základní světové problémy tím dvoupólovým řešením, tedy vzájemnými vstřícnými počiny nepříliš kaženými zasahováním dalších adeptů na jednu z hlavních vedoucích rolí ve světě. Moc se mi líbil postoj Ruska a jmenovitě pana prezidenta Putina, že se nenechal vyprovokovat katastrofálním selháním Turecka jako člena NATO ve společném boji NATO a Ruska proti IS: Turecko sestřelilo letadlo spojence, Ruska, přestože nepřítel taková letadla vůbec nemá, a nadutým prohlášením o ochraně svého vzdušného prostoru se nejdřív pokusilo tu věc na Rusko svést. Rusko teď dobře pomáhá NATO přimět Turecko k zodpovědnosti.
Vzpomeňte si, kolik goebbelsovských “analýz“ o ošklivém ruském narušování cizích vzdušných prostorů jsme v té souvislosti slyšeli od, právě jen těch v uvozovkách, „našich“ politiků! Ti PRopagandisté utužování Francouzsko-Německa tak záměrně kazej význam toho vstřícného kroku pro společný boj proti té mohutné zločinecké organizaci. Uprostřed války, kterou proti nám deklaruje, si přihřívají politickou polívčičku tím, že se snažej poštvat spojence z toho boje proti sobě. Potřebují totiž zakrýt, že politika toho zárodku Francouzsko-Německa (centralizované EU) zkrachovala při řešení migrační cunami hlavně ze Sýrie přes Turecko. EU si to Turecko namlouvá jako dalšího člena, uplácí ho, nasává kvalifikované syrské uprchlíky, kteří jsou tak potřební doma a žvaní o ochraně vnější Schengenské hranice, která se ukazuje být naprosto nereálná: Kdo zvládne uzavřít mj. tisíce kilometrů pobřeží řeckých ostrůvků?! Když převaděčský průmysl i v Turecku masově ohrožuje život těch nešťastných uprchlíků jejich vysíláním chatrnými plavidly přes moře nebo i s dětmi pěšky „do Evropy“ a vydírá tím v součinnosti s kancléřkou Merkelovou k jejich přijetí pod záminkou humanity! Euroatlantické společenství by mělo přimět EU k použití i těch peněz pro tlak na Turecko, aby zodpovědně chránilo hranice NATO nikoliv proti jeho spojenci, ale proti společnému nepříteli, přestalo podporovat i tolerovat převaděčský průmysl a průmysl pašování nafty mezi tím tzv. 'Islámským státem' a jeho zákazníky a tím umožnilo řešit tu katastrofu v Sýrii a tedy i exodus Syřanů na své území a přes něj. Syrští občané ze zničeného Kobani, mnozí z nich nejspíš Kurdové, tedy příslušníci ohroženého národa, který tam nejúspěšněji, protože o svou existenci, bojuje na naší straně, ani nemohou dovážet stavební materiál, protože jim Turecko zavřelo hraniční přechody. Ta osvobozená města potřebují masivní hospodářskou pomoc ve stylu Marshallova plánu a UNRRA, vojenskou ochranu a ne vysávání kvalifikovaných uprchlíků zárodkem Francouzsko-Německa pod záminkou lidumilnosti. Co kdyby tam někdo kompetentní zkusil zjistit teď aspoň průzkumem mínění, jestli by si obyvatelé toho osvobozeného města přáli rozmístění smíšených jednotek NATO a Ruska okolo toho města k jeho ochraně?!
V té souvislosti se ukazuje, že je nejspíš mylně informován i pan prezident Obama. Před několika dny jsem viděl na Twitteru jeho levicové ponaučení, jak je ošklivé, když státy zavírají dvéře před imigranty, když jich USA od r. 1970 bezpečně přijaly 3 miliony. Může člověk na špičce světové politiky, který má k dispozici takový aparát poradců, přehlédnout, že všichni ti sebevražední piloti, kteří narážením do Obchodního centra v New Yorku a do Pentagonu zabili tisíce lidí a tím vyvolali válku proti terorizmu s rostoucí spoustou obětí, získali pilotní výcvik jako imigranti v USA, nebo je text toho odkazu zcela smyšlený? (K té imigraci do USA a do Česka viz**/.)
A kdo vůbec jsou ti odběratelé pašované nafty, kteří drahé válčení tomu tzv. 'Islámskému státu' platěj? Podezřelé je i Turecko samo, viděl jsem (ale ovšem nemám možnost ověřit) zprávy, že se na tom přímo podílejí nejvyšší státní činitelé Turecka, ale když si vzpomenu na zodpovědnost Francie */ ke spojencům obecně, moc doporučuji se zajímat i o to, kolik té nafty, případně dovezené přes to Turecko, už tomu IS zaplatila právě Francie. K tomu mne vedou ty goebbelsovské “analýzy“ o tom, jak se potřebuje Rusko zviditelňovat. Právě jejich obecná PRolhanost mne upozornila na to, že takové zviditelňování nepotřebuje Rusko, ale že se takhle po celý můj život snaží zviditelňovat právě Francie (Německo se zviditelnilo dostatečně); a že se o to Francie snaží i teď obcházením NATO svým pokusem o separátní domluvu s Ruskem. Tím konkuruje Německu, které se (už zase, viz Molotov-Ribbentrop a Polsko?) snaží zavděčit Rusku tím, že Ukrajinu připraví o tranzit plynu a tím jí zdraží i provoz zpětných dodávek z EU přes Slovensko. Přitom ho ovšem zároveň podráží tím, že jako člen NATO, zase „lidumilně“ a „superdemokraticky jako na Ukrajině“, podmiňuje odstraněním syrské vlády {reprezentované prezidentem Asadem}[] (od které Rusko zřejmě očekává, že nebude islamisticky ohrožovat jeho bezpečnost) svou spolupráci s NATO v boji proti tomu teroristickému IS !! Opravdu má paní kancléřka Merkelová právo i rozhodnout, že prezident Asad 'V čele státu nemá budoucnost'?! Neměla by to radši nechat na Syřanech a přestat poškozovat NATO?! 17.12.15 jsem viděl obrazovou dokumentaci zpráv o mučení, které jsem doteď považoval jen za propagandu. I neprokáže-li se v nejbližších dnech její nepravdivost, orientujme se výhradně na otázku součinnosti Ruska a NATO tak, jak je v předchozí větě a následujícím odstavci vyznačeno náhradou řetězců mezi znaky {} za řetězce mezi []. Tedy nenechme se svést PRopagandou zneužívající ten zástupný problém s Asadovou osobou k rozvracení jednání mezi Ruskem a NATO o té společné válce proti IS a o uspořádání po té válce. Mimochodem: kdo spočítá, kolik životů a utrpení i žen a dětí zachránilo před teroristy to mučení podezřelých, bylo-li opravdu použito; ale chválit se to nedá: Kolik tak nahromaděné nenávisti se uplatnilo při letošních útocích právě v Paříži, když Francouzi v Alžíru ty osvobozenecké bojovníky mučili soustavně? I teď na mne jdou mrákoty, když si vzpomenu na popis těch věcí. V jiné takové souvislosti mám vzpomínku z dětství ***/.
{Prezident
Asad předpověděl, že válka v Sýrii (a tím podle mne i
utrpení Syřanů a jejich exodus) skončí během pár měsíců,
když cizí mocnosti nebudou do jejích záležitostí zasahovat.
(Podle
mne tedy mj. nebudou
pokračovat ve zhoršování té situace současnými sankcemi proti
Sýrii.)
Jeho výrokům a}[] výrokům prezidenta Putina rozumím tak, že
slibují {nebo jsou připraveni společně slíbit}[], že co nejdřív
po ukončení té války na území Sýrie budou v Sýrii
svobodné volby. Samo
to vítězství
nebude nijak snadné ani při
dobré
spolupráci Ruska a NATO, tedy dostatečné
úrovni obou vedení,
když IS má k dispozici tolik naloupeného bohatství, zejména tu
naftu. A bez
té spolupráce považuji
to vítězství za skoro nemožné,
se spoustou dalších katastrofálních důsledků pro Rusko i
pro nás euroatlantické státy, včetně dalšího zvýšení
pravděpodobnosti té opravdu poslední katastrofy.
Nemám
za pravděpodobné, že by pak v Sýrii vyhráli volby stoupenci
těch zločinců, vymlouvajících se na islám, jako se to stalo
jinde právě zasahováním těch vnějších mocností - tím, že
je místní obyvatelé vnímali jako okupanty. Syřané už si užili
počínání těch zločinců a jeho důsledků dost. Zájmem
Ruska i NATO je, aby tam bojovali proti IS důsledně aspoň tak
společně, jako Rusko a USA za druhé světové války a aby do těch
bojů nasadili elitní jednotky co nejlépe schopné spolupracovat
s místními lidmi
a
dobře rozlišovat tvrdost přístupu vůči podezřelým z těch
místních a vůči importovaným bojovníkům a zejména evropským
a americkým spolubojovníkům toho tzv. 'Islámského státu', kteří
té jeho PRopagandě nahrávají nejvíc. To, jak
si Syřané vyhodnotěj sumu počínání Asadovy vlády, je
potřeba nechat na nich, tak jako všude jinde, a to teď nejde hned;
právě proto je potřeba
pokud
možno vyjít ze stávajícího stavu, tedy podporovat vládní
jednotky a garantovat opozici, je-li s kým jednat, ty svobodné
volby po vítězství. To samo podle mne povede k tomu, že se
obě strany vyvarují zbytečně surových zásahů, že ta
podporovaná dobře uváží, které zásahy bude vyžadovat od těch
garantů a že společně s nimi najde optimum. Rusko by se
mohlo (a
podle mne mělo)
výslovně
spokojit s výměnou
ukrajinské
neutrality za
odchod z Krymu nebo za dohodu výhodnou pro Ukrajinu a se
zrušením sankcí
(od vlastního spojence v tom boji - toho zárodku
Francouzsko-Německa)
a
s vyhlášením záměru neutrality i Sýrie po porážce IS na
jejím a blízkém území. Na tom základě by bylo zapotřebí,
aby pánové Obama a Putin uznali, že přerušení horké linky
nebyla správná cesta a radši vytvořili nebo obnovili kontaktní
skupinu zpravodajců, která společně posoudí {tu
předpověď prezidenta Asada}[vojenskou
situaci].
A
podle toho buď {zkusili
spolehnout
na ten slib o volbách a}[]
rozhodli
o té podpoře vlády, nebo sjednali tu podporu s opozici, ovšem
také pod podmínkou těch svobodných voleb. A aby společně
povzbudili mezinárodní společenství k pomoci při přípravě
těch voleb a jejich kontroly, nebo pořádných sankcí proti tomu,
kdo by ty sliby patřičně nenaplnil. A zejména zase a drsně proti
Sýrii, deklarovaně bez „lidumilnosti“ nasáváním jejích
lidí, kdyby se ukázalo, že by vláda Sýrie,
vzniklá z těch voleb,
tu
dobrou vůli celého světa pak snad zneužila k podpoře
extremizmu v té oblasti, tak jak tu věc společně oba ty
bloky posouděj.
Ty
neutrality (slibování něčeho napevno do budoucnosti bez časového
limitu) jsou sice nesystémový krok, ale pro stabilizování
kritických situací se osvědčily. Časem by se o aktualizaci mohla
postarat ta vysněná spolupráce/konkurence dvou bloků.
Ta „globální strategická iniciativa českého důchodce“ je pořád o tom, že společný zájem NATO a Ruska je shodný se zájmem i Číny a celého světa na přežití a na stabilizaci a tedy že ty dva bloky, ať už s účastí Číny v jednom z nich nebo bez ní, budou pak společně garantovat dodržování té neutrality ukrajinské i syrské. Že tedy mj. pozorovatelé budou určování dohodou syrské resp. ukrajinské vlády s oběma těmi garanty (tři souřadní nejmocnější by se nedohodli nikdy) a nebudou už určování z OSN, když se usmiřovací mise OSN samé na blízkém východě tak pověstně nedařej.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
*/ Vzpomeňme na roli Francie v poměru k Hitlerovi a na přístup Francie k Saddámu Husajnovi. A na to, jak Francie vyskakovala z NATO a naskakovala do něj. A na její námluvy se Sovětským svazem v době, když nás okupoval (světlou výjimkou byla v poslední chvíli Miterandova snídaně s disidenty).
**/
Tu Obamovu informaci o počtu imigrantů orientačně porovnám se
situací u nás: Ty 3 miliony jsou 1% obyvatel USA, tomu by za těch
45 let v naší republice při stejné hospodářské síle
odpovídalo asimilování 100000 lidí, v poměru HDP na
obyvatele 54000 lidí. Podle Wikipedie tu
za srovnatelné období máme 60000 Vietnamců, dobře zapojených
(vnuk má několik vietnamských spolužáků a zřejmě je od
ostatních neodlišuje) a je tu spousta Ukrajinců a samozřejmě
Slováků (ty už vůbec jako cizince nevnímáme a oni se tak
necítí), takže jsme, co do přístupu k přistěhovalcům
dobře srovnatelní s těmi Američany, kteří se právem pyšní
tím, jak je jejich společenství právě na dobrém přístupu
k imigrantům založeno. A všechna ta neustálá PRopaganda
státní ideologie Francouzsko-Německa levičáckým vytahováním
na nás jiné Čechy v BL 1/
jak jsme xenofobní atd.atd. jsou jen žvásty. (S přizpůsobováním
Romů, kterých je tu podle toho pramene něco mezi 40000 a 300000,
máme potíže srovnatelné s USA předchozích desetiletí
s černochy; v té věci vidím naše mírné zpoždění
za vyspělým světem, které se dost rychle vyrovnává, podobně
jako v USA i s využitím populárního umění.)
V
blízkosti toho Obamova prohlášení byl i text, zřejmě z nějaké
instituce radění, že prý je chyba když se dost nezkoumá
možnost, jak učinit terorizmus pro ty teroristy méně výhodným.
To považuji jen za sny: útok s nedodržením elementárních
válečných konvencí bude vždycky méně nákladný než obrana
proti němu; fanatizmu - živočišné potřebě odměny s huriskami
po mučednické smrti - také nejde předcházet jinak než rozumnou
soustavnou výchovou, to je také na dálku kontraproduktivní; a
požadavky na zlepšování života lidem v oblastech ovládaných
teroristy neumím odlišit od úspěšného vydírání. Terorizmus
je zločin podle všech právních i morálních norem a jako takový
musí být patřičně potlačován silou.
Ovšem
dodávat teroristům PRopagandistický materiál zesměšňováním
nejvyšších symbolů toho, čemu věřej stamiliony lidí, je
nejen sprostota, ale i blbost. (Jako sprostotu
vidím i hanobení nejvyšších symbolů naší republiky.)
***/Jako
devítiletý jsem slyšel pochybnosti táty a mámy, jestli i v
případě pachatele takových zvěrstev bylo správné pořádat
veřejné pověšení K.H. Franka */
; mně klukovi bylo vše jasné: zabít a poplivat! Zkuste si
představit, jestli v té situaci by znova v Československu
získal K.H. Frank poslanecký mandát ve volbách!
A
to už ani nemluvím o vzpomínkách Rusky, mé spolupracovnice ve
Fyzikálním ústavu, která jako dítě přežila blokádu
Leningradu.